Marmelády a džemy s nízkým obsahem cukru

Marmelády a džemy s nízkým obsahem cukru

Dnes se cukr přidává do mnoha druhů potravin na trhu. Bylo zjištěno, že rok co rok jíme větší množství cukru a že je to spojeno s výskytem chronických onemocnění moderní doby.

Jsme si opravdu vědomi toho, proč musíme vybírat produkty, které obsahují méně cukru, proč jídlo potřebuje méně cukru, i když chutná jinak? Jak důležité je v dnešní době při záplavě chutného jídla vybrat produkty s nižším obsahem cukru? Naše produkty nabízí příležitost. Marmelády a džemy s nižším obsahem cukru nám umožňují přístup ke zdravějším a bezpečnějším a zároveň sladkým jídlům.

V minulých stoletích došlo k drastickým změnám ve výživě lidí a nejviditelnějšímu množství konzumovaného cukru. Od roku 1800, kdy byla průměrná spotřeba pouhých 5 liber cukru ročně, se toto množství do roku 2006 zvýšilo na 70 liber cukru ročně. Průměrně každý dostane 5 až 20 % z celkové denní nutriční hodnoty stravy z přidaného cukru.

Konzumace příliš velkého množství cukru bude mít důsledky pro vaše zdraví. Má vliv na růst váhy a zvyšuje pravděpodobnost vzniku mnoha chronických onemocnění, včetně trávicích potíží, cukrovky typu 2 a srdečních a krevních chorob. Světová zdravotnická organizace vydala novou příručku, aby zlepšila zdravotní politiku a snížila zranitelnost lidí vůči chronickým onemocněním v důsledku konzumace cukrů. Stanovuje, že množství dalších spotřebovaných cukrů by mělo být sníženo na méně než 5 % spotřebovaných kalorií.

Konzumace potravin s nižším obsahem cukru je důležitá pro každého, kdo chce zůstat zdravý, především pro lidi, kteří již mají zdravotní problémy. Za prvé, při konzumaci cukru by měli být opatrní téměř všichni lidé s diabetem. Ve Slovinsku bylo v roce 2012 registrováno 99 300 lidí, kteří užívali léky na snížení hladiny cukru v krvi. Dokonce 45 % lidí bylo mladších 65 let. Výskyt diabetu byl vyšší u mužů než u žen. Počet diabetických pacientů léčených v posledních několika letech se zvýšil přibližně o 4 000 lidí ročně, což je 5% nárůst. Protože lidé s diabetem musí věnovat zvláštní pozornost zdravé stravě, to znamená nespotřebovat příliš mnoho sacharidů a cukrů, je výběr potravin v obchodech velmi obtížný. Potravin, které jsou zvláště vhodné pro diabetické pacienty je málo a jsou velmi drahé.

Proto je velmi dobré, že jsou nabízena také jídla s nižším obsahem cukru, což těmto pacientům usnadňuje výběr a pohodlnou přípravu každodenních jídel. O množství cukru by se měli starat také lidé, kteří již viděli první změny v důsledku nezdravého životního stylu a lidé s nadměrnou tělesnou hmotností. V důsledku toho se zdá, že s nimi jsou spojeny trávicí a zánětlivé problémy, o kterých se bohužel neví, dokud nejsou vyjádřeny formou nemoci. Jedním z nejčastějších problémů, kterým čelí lidé s nadměrnou tělesnou hmotností, je metabolický syndrom. Vykazuje se jako otoky břicha, inzulinová rezistence (inzulinová rezistence), zvýšené hladiny glukózy v krvi, dyslipidémie a zvýšený krevní tlak. Inzulinová rezistence je stav, kdy normální množství inzulínu není dostatečné pro normální odpověď inzulínu na tkáň. Konkrétně naše tělo po jídle štěpí uhlohydráty a cukry na jednoduché cukry (glukózu). Glukóza je poté přenesena z trávicího traktu do krevního řečiště a břišní slinivka stimuluje vylučování inzulínu, který reguluje přenos glukózy v krvi do buněk, kde se glukóza rozkládá nebo ukládá. Pokud se náš energetický příjem ve formě uhlohydrátů, cukrů a tuků v průběhu let zvýšil, hladina inzulínu neustále roste. Buňky se tak stávají necitlivé na inzulín, a proto se z krve odebírá pouze malé množství glukózy. To způsobuje stálou vysokou hladinu glukózy v krvi. Při dlouhodobé zvýšené hladině glukózy v krvi může počáteční rezistence na inzulín způsobit vznik diabetu 2. typu.

Nadměrný a dlouhodobý příjem cukru a nasycených tuků v důsledku nedostatečné stravy může způsobit zvýšené hladiny cholesterolu a tuků v krvi, které úzce souvisejí se zvýšeným krevním tlakem a onemocněním srdce a cév. Výzkum ukázal, že zvýšený krevní tlak třikrát až čtyřikrát zvyšuje endokrinní peritoneální srdeční chorobu jedince a hrozí, že bude produkovat mozkové kapky až sedmkrát.

Pro naše zdraví a pohodu se nejlépe ovlivňujeme. Musíme změnit svůj životní styl, abychom mohli přizpůsobit naši stravu nejzdravějšímu možnému způsobu a snížit množství jídla, které může způsobit dlouhodobé potíže. Je třeba zvýšit fyzickou aktivitu.

Výrobky s nižším obsahem cukru, jsou skvělou volbou a účinnou pomocí k vytvoření zdravějšího a aktivnějšího životního stylu, a to jak pro ty, kteří již mají zdravotní problémy, tak pro ty, kteří již žádné zdravotní problémy nemají, a pro ty, kteří chtějí zůstat zdraví.

E-shop